Платформа

Вътрешната система на PepsiCo

Back office за конфигуриране на системата и управление на API-та. Разработка на подсистеми и автоматизирани проверки при внедряване по държави.

PepsiCo работи в десетки държави. Зад публичните и вътрешните им системи стои един back office. От него се създава и управлява цялата конфигурация, както и всички API-та.

Когато такава система се пуска в нова държава, конфигурацията е дълга и подробна. Различни правила, различни данни, различни изисквания. Един пропуснат параметър не се вижда веднага. Вижда се чак когато нещо се счупи в реална среда, пред реални хора. Тогава е късно и е скъпо.

Работата на екипа беше full-stack, върху самия back office. Имплементирани бяха интерфейсите, през които останалите системи си говорят с ядрото. Разработката включваше нови подсистеми и функционалност в съществуващата платформа. Това е работа вътре в голяма, жива кодова база, без да се чупи вече работещото.

Добавена беше автоматична проверка при пускане. Преди деплой за дадена държава машината сама проверява дали конфигурацията е пълна и смислена. Това, което преди зависеше от вниманието на човек в края на дълъг ден, вече е проверка, която не се уморява. Работата включваше и синхронизация с международните екипи в Азия, докато системите се подготвяха за дистрибуция.

Автоматичните проверки хващат грешна конфигурация преди пускането, а не след него. Новите подсистеми и API-та влязоха в общата платформа, от която се захранват системите на PepsiCo по света. Това е типът работа, който не се вижда отвън. Няма красив екран за показване. И точно затова е важно да е направен от хора, които не бързат.

Какво направи екипът
  • Full-stack работа върху back office системата, от която се конфигурират останалите системи
  • Нови API-та — имплементация на интерфейсите, през които другите системи говорят с ядрото
  • Нови подсистеми и функционалност в съществуващата платформа, без да се чупи работещото
  • Автоматична проверка преди деплой за дадена държава дали конфигурацията е пълна и смислена
  • Синхронизация с международните екипи в Азия при подготовката на системите за дистрибуция
  • API интеграции и сървърна поддръжка
Технологии
PHPSymfonyMySQLAzureJavaScriptCSSHTMLAPI

Искате нещо подобно?

Същият екип строи и сайтове за българския малък и среден бизнес.

Поискай оферта